Polityka cookies
Ta strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz utrzymania sesji użytkownika po zalogowaniu. więcej informacji
Login
Hasło
 
 
Artykułów: 45
Sport » Starogard Łobeski
Data publikacji: 2016.11.26 16.22.38
16.11.2016  r. w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Starogardzie rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Łobeskiego w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Nasi zawodnicy pokonali w wielkim stylu pozostałe drużyny. Zespół chłopców w składzie: Radosław Adamczyk, Jakub Kamiński i Mateusz Lenkiewicz zajęli I miejsce.     Jako Mistrzowie Powiatu będą reprezentować powiat łobeski w zawodach regionalnych.
Data publikacji: 2016.07.21 15.26.07
W dniach 17-19 czerwca na stadionie AZS w Łodzi odbyły się XXII Finały Ogólnopolskie Czwartków Lekkoatletycznych. W tegorocznych zawodach wystartowało ok. 2400 zawodników z 82 ośrodków w kraju. W poszczególnych konkurencjach wystartowało 60-100 zawodników. W reprezentacji Powiatu Łobeskiego wystartowała 6- osobowa reprezentacja zawodników z naszej gminy: Zuzanna Kondratiuk, Julia Cichocka,  Małgorzata Matyjasik Wiktoria Ankowska, Wiktoria Góralczyk i Gracjan Karaźniewicz. Nasi zawodnicy startowali w następujących konkurencjach: rzut piłeczką palantową, bieg na 300 metrów, bieg na 600 metrów. Tegoroczny start był bardzo udany, większość zawodników poprawiła swoje rekordy życiowe.
Sport » Świdwin.
Data publikacji: 2016.06.16 18.29.23
Po 16 latach zespół piłkarzy Spójni Świdwin awansował z klasy okręgowej. Za moich czasów, kiedy byłem piłkarzem, wyglądałoby, że z „C” klasy do klasy „B”. Polska administracja piłkarska natworzyła różne klasy, które pracują na spokojny byt piłkarskiej władzy, rozbudowując grupy  rozgrywkowe, stąd między innymi Spójnia z klasy okręgowej awansowała do klasy okręgowej. Dlatego tylko wtajemniczeni wiedzą o co chodzi, a jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Przejdźmy jednak do niewątpliwego osiągnięcia piłkarzy, którzy dzięki temu, że przedsiębiorca i wielki sympatyk świdwińskiej piłki nożnej Stefan Basiów przywrócił do gry zespół, który został wycofany w 2013 r z rozgrywek i po dwóch latach pracy wrócił w 2015/16 osiągnął II-gie miejsce w tabeli rozgrywkowej po Pogoni Połczyn Zdrój, awansując do nowej, wyższej grupy rozgrywkowej co potwierdza poniższa tabela rozgrywek. 1.Pogoń Połczyn Zdrój         26    72        116-25 2.
Data publikacji: 2016.06.16 18.27.12
 W czwartek 16 czerwca odbył się pierwszy spływ kajakowy w ramach pakietu Pociąg do Regi. Spływ z Prusinowa do Łobza był nagrodą prezydenta Stargardu dla gimnazjalistów, którzy zdobyli najwięcej punktów w projekcie Znam Stargard. Pociąg do Regi był nagrodą za osiągnięte wyniki w nauce uczniów Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum Katolickiego ze Stargardu. Projekt, który trwał
Sport » Świdwin.
Data publikacji: 2016.06.05 11.41.16
22 maja po raz pierwszy odbyły się długo przygotowywane przez adeptów Świdwińskiej Szkółki Ekologiczno - Wędkarskiej zawody spławikowe dla seniorów. Celem tych zawodów było pokazanie zdobytej wiedzy i umiejętności podczas naszych spotkań szkółkowych, ale również pozyskanie finansów na kolejne zawody, które chcemy zorganizować 4 czerwca dla dzieci niepełnosprawnych pod patronatem Burmistrza Świdwina i Wiadomości Wędkarskich.                                                                                                                 O godzinie 7.00  nad jez. Bystrzyno Małe rozległ się sygnał na zbiórkę wydany trąbką przez naszego najmłodszego adepta Adasia Rzepkowskiego, który to w tym dniu był odpowiedzialny za wydawanie sygnałów dźwiękowych. Następnie przywitaliśmy przybyłych gości i przedstawiliśmy wszystkim naszą ekipę sędziów odpowiedzialnych za przeprowadzenie zawodów pod moim okiem. Po krótkim instruktażu nastąpiło losowanie stanowisk a odpowiedzialną osobą za losowanie była nasza Emilka Rzepkowska.
Data publikacji: 2016.05.24 11.18.31
W marcu pisaliśmy o pracowitej zimie biegaczy Truchtu Łobez. W zimowo wiosennych obozach uczestniczyło ponad dwudziestu młodych biegaczy. Trenowali pod okiem trójki trenerów - Bogusławy Organki, Elżbiety Romej i Piotra Kiedrowicza. Efekty systematycznej i solidnej pracy zebrali już podczas kwietniowych startów przełajowych i pierwszych startów na bieżni. Bardzo udane starty przełajowe w mistrzostwach powiatu oraz mistrzostwach województwa podkreślone zostały brązowym medalem Pauliny Sulmińskiej w Gimnazjadzie Wojewódzkiej i wysokimi miejscami Uli Mosler i Marcina Krohna. Oni i kolejne młode biegaczki Truchtu dominują w Łobeskiej Lidze Biegowej zajmując większość miejsc na podium.     Jeszcze lepiej idzie dziewczętom na bieżni.
Data publikacji: 2016.05.12 20.59.21
Po raz piaty Gimnazjum w Resku zorganizowało Biegi Przełajowe Orłów Górskiego. To czwarta impreza w tegorocznej, piątej edycji Łobeskiej Ligi Biegowej. Po raz kolejny była to impreza bardzo udana. Pod względem sportowym i organizacyjnym. Ponad trzysta osób przybyłych  na imprezę zostało gościnnie przyjętych przez gospodarzy. Jak zawsze było to sportowe święto, biegowe święto. Zimne i gorące napoje, pyszna pomidorowa, coś do kawy i herbaty… I z Reska nie chciało się wyjeżdżać.
Data publikacji: 2016.05.05 16.46.27
35 Biegi Uliczne rozgrywane z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3- go Maja, odbyły się w Reczu w dniu 29.04.2016 r. W zawodach wystartowała 16- osobowa reprezentacja naszego klubu, uczniów Gimnazjum w Dobrej, Szkoły Podstawowej w Dobrej i Szkoły Podstawowej w Wojtaszycach. W zawodach wystartowały reprezentacje 7 szkół podstawowych i 5 gimnazjów. Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 7 medali: 2 złote –Julia Cichocka i Zuzanna Kondratiuk; 3 srebrne: Wiktoria Muszyńska, Joanna Jarząbek i Małgorzata Matera; 2 brązowe: Wiktoria Ankowska i Weronika Czyżak. Ponadto wśród wyróżnionych w każdym biegu najlepszych pięciu zawodników były: Zuzanna Howsa i Małgorzata Matyjasik (4 miejsca) i Wiktoria Góralczyk (5 miejsce).
Sport » Świdwin.
Data publikacji: 2016.05.05 16.44.19
W dniach 21.04. – 23.04.2016r. w Hali Sportowe ZSR CKP rozegrano Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznik 2001 – 2002 (kategoria młodziczka). Gospodarzem wydarzenia był Uczniowski Klub Sportowy „Rega” przy Zespole Szkół w Bierzwnicy.
Data publikacji: 2016.04.22 16.27.03
Pierwszy weekend lipca to Dni Łobza. Wiele atrakcyjnych wydarzeń, kulturalnych, rozrywkowych, regionalnych i sportowych. W sobotę, 2 lipca po raz czwarty na ulicach naszego miasta odbędą się biegi uliczne. To XVI Łobeska Dziesiątka. Głównie za sprawą mieszkańców Łobza impreza dynamicznie rozwija się z roku na rok. Trzy lata temu wśród około trzystu uczestników Łobeziaków było kilkunastu. W roku ubiegłym uczestników imprezy było około 550, ale ponad 100 stanowili uczestnicy z Łobza.
Data publikacji: 2016.04.22 16.26.18
W Policach odbyły się finały wojewódzkie w biegach przełajowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady. Reprezentanci Powiatu Łobeskiego zdobyli dwa medale. To pierwsze medale wojewódzkie w biegach przełajowych od czasów Mileny Sadowskiej i Ani Turzyńskiej. Mamy dwa brązowe medale. Pierwszy zdobyła w biegu szkół podstawowych Agata Pieróg,  podopieczna trenera Czajki z SP Węgorzyno.  Drugi wywalczyła Paulina Sulmińska z Radowa Małego. Zawodniczka Bogusławy Organki debiutowała na zawodach wojewódzkich i zaczęła biegową przygodę niezwykle udanie zajmując trzecie w dłuższym biegu gimnazjalistek.
Data publikacji: 2016.04.07 14.08.04
W pierwszą niedzielę kwietnia, w stolicy polskiego maratonu - Dębnie, odbył się już po raz 43 Międzynarodowy Bieg Maratoński. 2,5 tysiąca osób na starcie, a wśród nich debiutantka, zawodniczka Łobeskiego Klubu Biegacza Trucht - Ewa Kiedrowicz. W przeszłości dwukrotna wicemistrzyni Polski juniorek w biegu przeszkodowym, która po paru latach przerwy, odchowaniu dwunastoletniej córki wróciła na biegowe trasy. W trzecim roku treningu spełnia jedno ze sportowych marzeń startując w maratonie. Choć na trasie biegaczki z Kenii, wiele zawodowych biegaczek z Polski i krajów ościennych Ewa rewelacyjne znosi trudy biegu na dystansie 42,195km zajmując 23 miejsce ze znakomitym czasem 3:32;04. Tylko trzech mężczyzn w historii klubu miało lepszy czas. Choć to dopiero początek kwietnia seniorzy Truchtu startowali już w kilku imprezach biegowych.
Sport » Radowo Małe
Data publikacji: 2016.04.07 14.06.21
Ponad 300 dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięła udział Mistrzostwach Powiatu w Biegach Przełajowych. Mistrzostwa Powiatu w Biegach przełajowych liczone są także do punktacji V Łobeskiej Ligii Biegowej. Za tydzień podamy aktualną punktację Ligii. Najlepsi gimnazjaliści oraz uczniowie klas piątych i szóstych zakwalifikowali się do reprezentacji Powiatu na Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej i na Gimnazjadę Wojewódzką w Biegach Przełajowych. Choć w większości biegów zwyciężyli faworyci, to wszystkie były bardzo zacięte, a walka o miejsca na podium trwała do samej mety. Emocji było sporo, ale już za tydzień kolejne, bo w Policach, finały wojewódzkie. W szkołach podstawowych obok znanych nazwisk jak Magda Urban, Zuzanna Kondratiuk, Julia Cichocka, Łucja Drozda, Natalia Cichosz czy siostry Agata i Alicja Pieróg pokazały się z bardzo dobrej strony biegaczki z ZSP Radowo Małe - Maja Lange, Zuzanna Zarzyka i Nikola Michalska wśród dziewcząt.
Data publikacji: 2016.03.18 10.06.04
Kolejna sobota i następny sportowy weekend UKS „Rega” Bierzwnica. Tym razem, 12 marca 2016r. w Gminnej Hali Sportowej w Lekowie, zagrały gimnazjalistki. Na parkiecie spotkało się pięć zespołów (nieobecny KU AZS Politechnika Koszalin), które od listopada 2015r. biorą udział w „Turnieju Sześciu Miast”. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest UKS „Drawianka” Drawno, a współorganizatorami są szkoły i kluby biorące udział w sportowej rywalizacji, tj. Gimnazjum Publiczne w Drawnie, Gimnazjum Publiczne w Dobrzanach, Zespół Szkół w Drawsku Pomorskim, AZS Politechnika Koszalińska, CKS Szczecin, UKS „Rega” Bierzwnica.
Sport » Radowo Małe.
Data publikacji: 2016.03.11 09.24.41
Znakomicie zaczynają nowy sezon łobescy biegacze. Na razie świetnie biegają seniorzy, bo najmłodsi ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, zaczynają Mistrzostwami Powiatu w Biegach Przełajowych 6 kwietnia w Radowie Małym. Najlepiej, bo od złotego medalu rozpoczęła tegoroczne starty, najbardziej utytułowana w ostatnich latach, łobeska biegaczka Justyna Romej. Drugi rok z rzędu wygrała Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w najstarszej kategorii młodzieżowców. Studiująca w Szczecinie Justyna reprezentowała na mistrzostwach Olimpic Szczecin, bo tam właśnie na okres studiów została "urlopowana" z macierzystego Truchtu Łobez. Dzięki temu ma możliwość korzystania z obiektów sportowych, sprzętu, odnowy biologicznej czy tez trenowania w mocnej grupie treningowej. W marcu i kwietniu czekają jeszcze dwa bardzo ważne starty przełajowe.
Sport » Bełczna
Data publikacji: 2016.03.11 09.20.39
Uczniowski Klub Sportowy Badmintona w Bełcznej już od kilkunastu sezonów należy do czołowych ośrodków szkolenia dzieci w badmintona w województwie zachodniopomorskim. Dziewczęta i chłopcy od klasy I do VI z wiejskiej szkoły mają stworzone bardzo dobre warunki do poznawania zasad gry i rozwijania techniki gry rakietką i lotką. Nad szkoleniem najmłodszych czuwa Pan Kazimierz Pawelec, doświadczony, długoletni nauczyciel wychowania fizycznego. Efekty systematycznej pracy na kortach są widoczne podczas udziału i rywalizacji w wielu turniejach badmintonowych w regionie.  Ostatnie dwa starty małych Bełcznian należy uznać za wyjątkowe udane, szczególnie medale zdobyte w Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży mają największą sportową wartość.  27 lutego 2016 r. ekipa UKS Badmintona z Bełcznej wzięła udział w VI Międzynarodowym Turnieju Badmintona w Trzcińsku-Zdroju.
Data publikacji: 2015.10.01 22.00.50
Blisko 600 osób z kilkunastu szkół, wzięło udział w XVII Biegach Przełajowych "Szukamy Talentów" w Dobrej. Zawody te zainaugurowały piątą edycję Łobeskiej Ligi Biegowej. To jedna z masowych akcji sportowych Starostwa Powiatowego w Łobzie i właśnie Wicestarosta Grażyna Karpowicz z członkiem Zarządu Powiatu Jarosławem Żukiem oraz władzami samorządowymi Dobrej z Burmistrzem Piotrem Hebdą na czele dopingowali młodych biegaczy, na bardzo dobrze przygotowanych trasach wokół stadionu w Dobrej. Rozegrano 18 biegów dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, a piękna jesienna pogoda przyciągnęła na trasy biegowe liczne grono młodych biegaczy, dla których nie zabrakło napojów, kiełbasek przygotowanych przez organizatorów.                Szkoły podstawowe dziewczęta Rocznik 2008 i młodsze: 1.Maria Habrych  Resko 2.Alicja Giedryś   SP2 Łobez 3.
Sport » Radowo Wlk.
Data publikacji: 2015.09.24 23.15.19
W dniach 16 - 17 września 2015 r. w Zespole Szkół Niepublicznych w Radowie Wielkim odbyła się Jesienna Olimpiada Sportowa, której organizatorem było Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Ruchową i z Autyzmem w Resku, a współfinansowana została ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazanych za pośrednictwem Województwa Zachodniopomorskiego. Rangę zawodów podnieśli swoją obecnością zaproszeni goście m.in. starosta powiatu łobeskiego Paweł Marek, członek zarządu powiatu łobeskiego Jarosław Żuk, burmistrz Łobza Piotr Ćwikła oraz dwaj wspaniali sportowcy: Mateusz Zaremba, reprezentant Polski w piłce ręcznej, złoty medalista mistrzostw Polski i zdobywca Pucharu Polski obecnie broniący barw Pogoni Szczecin oraz Konrad Wasielewski, zawodnik KS AZS Szczecin, wielokrotny mistrz Polski w wioślarstwie, czterokrotny mistrz świata w czwórce podwójnej i jednokrotny mistrz Europy w tej konkurencji. W Olimpiadzie wzięli udział uczniowie placówek edukacyjnych w Radowie Wielkim, Zespołu Szkół w Radowie Małym, przedstawiciele Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Waniorowie, a także zawodnicy z Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Gryficach oraz z Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Kamieniu Pomorskim.  Po podniosłej ceremonii otwarcia, w trakcie której zaprezentowali się zawodnicy, załopotała olimpijska flaga i zapłonął znicz, oficjalnie rywalizację sportową zainaugurowali Kawaler Orderu Uśmiechu, przewodniczący Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Ruchową i z Autyzmem w Resku Czesław Frost oraz starosta powiatu łobeskiego Paweł Marek.
Sport » Węgorzyno
Data publikacji: 2015.09.17 15.30.47
6 września 2015r. na  stadionie Orła w Warszawie odbył się X Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny. W zawodach tych uczestniczyło siedem państw europejskich (Polska, Estonia, Węgry, Słowacja, Łotwa, Litwa, Rosja).  Prawo startu w polskiej reprezentacji, powołanej przez Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży, wywalczyli sobie zwycięzcy tegorocznego Finału Krajowego Czwartków Lekkoatletycznych. Polskę, podobnie jak w roku ubiegłym w konkurencji 60m dziewcząt rocznika 2003, reprezentowała uczennica Szkoły Podstawowej w Węgorzynie, Agata Pieróg. Zawody odbywały się przy złych warunkach atmosferycznych, niskiej temperaturze i przeciwnym wietrze. Agata, tak jak na arenie krajowej, również i w tych zawodach nie znalazła pogromczyni.
Data publikacji: 2015.09.17 15.27.26
11.09.2015 r. w Barzkowicach odbyły się XXIII Biegi Przełajowe organizowane w ramach Targów Rolnych-AGRO Pomerania 2015. W zawodach wzięła udział 5- osobowa grupa lekkoatletów z UKS „ ARBOD’’. Start naszych zawodników był bardzo udany. Joanna Jarząbek i Małgorzata Matera zostały złotymi medalistkami zawodów, natomiast Zuzanna Kondratiuk zajęła w swoim biegu miejsce 5.
Data publikacji: 2015.09.03 15.14.53
W ostatni weekend 29- 30 sierpnia w Dobrej odbywały się Zachodniopomorskie Targi Ekologiczne. Z tej okazji mieszkaniec Dobrej Piotr Pazdan podjął  próbę objechania województwa zachodniopomorskiego rowerem. Piotr Pazdan jest osobą znaną w powiecie jako artysta, rzeźbiarz. Na swoim koncie ma wiele sukcesów rowerowych m.in wielokrotne wyjazdy do Lichenia oraz udaną próbę przejazdu do Jakuszyc. Jest to dystans ok. 400 km.
Sport » Świdwin
Data publikacji: 2015.08.31 10.28.54
Spójnia - Orzeł Łubowo 1:3 (1:2) Pierwsza kolejka rozgrywek w piłce nożnej - klasy okręgowej 2015/16 za nami. Nasza Spójnia rozpoczęła normalnie, jak od wielu lat tj. z hasłem „będzie lepiej”. To co widziałem podczas meczu, normalnego człowieka ogarnia rozpaczą. Zespół który występował, reprezentował tzw. futbol boski, jeden Bóg mógł tylko wiedzieć co oni grają i o co w tej grze chodzi. Nie zamierzał maltretować poszczególnych występujących zawodników indywidualnie.
Sport » Świdwin.
Data publikacji: 2015.08.31 10.26.15
7 sierpnia  mieszkaniec Świdwina Wiktor Santkiewicz został Mistrzem Polski w biegu na 110 m ppł. z wynikiem 14,13 podczas 21. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która w tym roku odbyła się w Łodzi. Wiktor jest zawodnikiem STS Pomerania Szczecinek, trenerem - Jakub Juniewicz. Wiktor nie pierwszy raz udowodnił, że talent poparty ciężką pracą przynosi doskonałe wyniki, w lutym został Halowym Mistrzem Polski juniorów młodszych w biegu na 60 metrów przez płotki. Miał jechać na Mistrzostwa Świata do Kolumbii jednak czerwcowa kontuzja uniemożliwiła to. W tej trudnej sytuacji z pomocą wyszła pani Danuta Drożdżowska ze Szczecinka, która prowadzi gabinet rehabilitacyjny, wsparcie otrzymał również od jednego ze świdwińskich przedsiębiorców, który wierzył, że do Mistrzostw Polski w Łodzi Michał dojdzie do siebie.
Sport » Świdwin
Data publikacji: 2015.08.13 19.14.00
Rozgrywki mistrzowskie klasy okręgowej grupy południowej w roku 2014 – 2015 zespół Spójni zakończył na 5 pozycji ze stratą do lidera 17 punktów. Wszystko wskazywało, że Spójnia po przejściach organizacyjnych i przejściu intensywnej pracy treningowej, będzie w stanie walczyć o najwyższe trofeum, czyli awans - stało się inaczej. Ludzie żyjący piłką nożną powiadają, że to tylko piłka nożna i nikt nie potrafi jednoznacznie przewidzieć jakie będą osiągnięcia po ostatnim rozliczeniu po ostatniej kolejce. Faktem jest to, że po wielu latach świdwiński zespół nie walczył o utrzymanie się w rozgrywkach, które nazywają się „klasą okręgową”, co w moich czasach zawodniczych jest nazwą z uwagi na poziom zespołów występujących i miejscowości byłaby to klasa „C”. Obiektywnie jednak trzeba stwierdzić, że dziś uprawianie piłki nożnej i warunki jakie piłkarze posiadają są nieporównywalnie lepsze w stosunku do lat byłych, gdzie zawodnicy byli przepojeni lokalnym patriotyzmem, a nie apanażami z tytułu kopania piłki nożnej. Oczywiście czasy się zmieniają i dziś trzeba nawiązywać do sytuacji jakie występują w ogóle zespołów, począwszy od najniższych klas rozgrywkowych. W innym przypadku trzeba zmienić dyscyplinę sportu, gdzie emblemat Klubu stanowi jeszcze najwyższy moralny znak przywiązania i ambicji jego reprezentowania.
Sport » Złocieniec.
Data publikacji: 2015.07.10 16.40.30
 Zgodnie z wieloletnią tradycją i wcześniejszą zapowiedzią, czwartego lipca w sobotę na Stadionie Miejskim w Złocieńcu odbył się TURNIEJ MISTRZÓW POMORSKIEJ LIGI OLDBOJÓW w PIŁCE NOŻNEJ. Organizatorem Turnieju byli: Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski, Oldboje Olimpu Złocieniec i Stowarzyszenie Oldbojów Piłki Nożnej -  Pomorska Liga Oldbojów. Na koniec rozgrywek To impreza kończąca sezon piłkarski 2014/2015 rozgrywek Pomorskiej Ligi Oldbojów. W Turnieju wystąpilo 6 zespołów: (1) Oldboje Iskra Białogard, która w minionym sezonie zdobyła tytuł MISTRZA Pomorskiej Ligi Oldbojów. (2) Sparta Gryfice -WICEMISTRZ PLO. (3) Jesion Trans Oldboje Tychowo - I miejsce w II lidze PLO i awans do I ligi PLO. (4)  Radowia Radowo Małe - II miejsce w II lidze PLO i awans do I ligi PLO.
Data publikacji: 2015.06.25 20.59.53
20 czerwca w Jarosławiu odbyła się kolejna edycja Pucharu Pomorza Nordic Walking. Jerzy Lubawiński zawodnik Klubu Biegacza Sprint Świdwin odniósł wspaniały sukces. Dystans 5 km pokonał w czasie 31:36min co jest jego rekordem. Zajął 1 miejsce w kategorii osób z niepełnosprawnością, 1 miejsce w kategorii wiekowej a generalnie był na miejscu 3.Kolejny cel jaki sobie obrał to Mistrzostwa Polski.
Sport » Złocieniec.
Data publikacji: 2015.06.25 20.59.00
 Ze Złocieńca na drużynowych Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce w rosyjskim mieście Czeboksary mieliśmy Krystiana Zalewskiego. Wicemistrza Europy w biegu na 3000 m z przeszkodami z 2014 roku w Zurychu. Krystian Przeszkodowiec jest wychowankiem trenera Andrzeja Korola, pod którego okiem trenował w Międzyszkolnym Klubie Sportowym JUNIOR. Od kilku lat złocienianin jest zawodnikiem Międzyszkolnego Klubu Sportowego Barnim Goleniów, gdzie wspaniale pracuje pod okiem trenera Jacka Kostrzeby. Krystian po zwycięstwo w biegu przeszkodowym pobiegł w niedzielę dwudziestego pierwszego czerwca. Uzyskał czas 8.37,51 min.
Data publikacji: 2015.06.25 20.57.15
 Do tej pory nigdy i ani razu z wysokości naszego regionu nie stanęliśmy w obronie naszych tu bogactw fundamentalnych: stoczni szczecińskiej i wyprzedawanej na tak zwanych słupów rodzimej ziemi w obce ręce, by tylko przy tych bogactwach pozostać. Nie wiemy nawet, że główny w tym regionie dziennik to polskojęzyczne pismo, niemieckie. Tak, tak, i nie ma co teraz dzióbków ze zdziwienia otwierać. Nigdy, jak dotąd, i nigdzie, i nikt nie zastanawiał się nad tym, czy tutejsze domy kultury służą kulturze, czy czemuś od niej o lata świetlne odległego. A o tutejszej kulturze fizycznej, mimo rozbudowanych środków masowego przekazu, do tej pory nie ma choćby najskromniejszych wypowiedzi publicystów, bo i takich nie ma. Sport wyczynowy ma nieodmiennie taką oto obsługę reporterską: mecz się odbył, wynik taki a taki i ewentualnie jakaś tam relacja. Do tego tabele i już po wszystkim.
Sport » Węgorzyno
Data publikacji: 2015.06.19 21.22.10
13.06.2015r. z Olecka reprezentantki SP Węgorzyno udały się do Łodzi na Zawody Międzynarodowe i jednocześnie Finał Ogólnopolski w Biegach Rozstawnych "Vena Sport"-14.06.2015r. Dziewczęta reprezentowały województwo zachodniopomorskie w sztafecie szwedzkiej.
Artykułów: 45
Inne
» Region Sprzedam kozie mleko. Tel.696 308 679
» Resko. Mam do sprzedania grzejnik żeliwny,(nowy) 60cm. Skladajacy sie z 7 żeberek. Cena 40 zł. Tel.665 919 272
» Region Kupimy katalizatory od wszystkich aut dobre ceny. tel 668 148 052
» Resko Sprzedam koparkospycharkę MTZ82 z osprzętem Borexa rok 19994 Za kwotę 33 000 zł. Tel 515 573 204
Mieszkania
» Starogard Sprzedam mieszkanie 3 pokojowe, kuchnia, łazienka, przedpokój, 56 mkw. z balkonem. Starogard. Okazja! Tel. 505 857 612
Motoryzacja
» Łobez Sprzedam części do fiata 126p. - tłumik, przeguby, 6 kół i inne - nowe. Tel. 793 119 134
» Region Kupimy samochody do jazdy opłacone i na części ..płacimy najlepsze ceny nr 668 148 052
» Resko Sprzedam Mercedesa Vito Rok 1999, diesel 110 cdi ubezpieczony z przeglądem. Cema 5500. Tel 515 573 204
Praca
» Węgorzyno Zatrudnię kierowce na autobus ( dowozy szkolne ) w Węgorzynie tel.504 616 989
Ostatnio dodane
Forum Regionalne nr 18
z dnia 19.5.2017
Forum Regionalne nr 17
z dnia 12.5.2017