Polityka cookies
Ta strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz utrzymania sesji użytkownika po zalogowaniu. więcej informacji
Login
Hasło
 
 

Aktualności » Łobez.

Data publikacji: 2017.05.10 12.29.29
W łobeskim magistracie trwają intensywne przygotowywani do Dni Łobza, które odbędą się w dniach 23-25 czerwca. Równocześnie trwać będzie Festiwal Orkiestr Dętych.
Już wiadomo, że w trakcie tych trzech dni odbędzie się m.in. Festiwal Smaku, podczas którego będzie można spróbować smak pieczonego prosiaka.
Miłośnicy biegów będą mogli zmierzyć swoje siły w już XVII edycji Łobeskiej Dziesiątki w sobotę 24.06.2017r. W tym roku wyznaczona jest nowa trasa, która wieść będzie ulicami miasta oraz ścieżkami parku miejskiego, Start i meta będą na ul. Niepodległości. Bieg Główny kobiet i mężczyzn to oczywiście trasa mająca 10km, bieg Rodzinny – ok.1800m. Zapisy już trwają.
Miłośnicy starych samochodów będą mogli podziwiać modele aut w niedzielę, pasjonaci historii miasta będą mieli okazję zapoznać się z 20. letnią współpracą pomiędzy gminą Łobez a gminą Affing, zdjęcia i informacje - w Bibliotece Miejskiej, w Łobeskim Domu Kultury nie zabraknie warsztatów. Z kolei łobescy piłkarze będą mieli okazję zmierzyć się w sportowej rywalizacji ze stroną litewską. Przy tym wszystkim w mieście zabrzmią różnego rodzaju melodie i koncerty. Przy fontannie – koncerty zespołów dętych przedstawicieli z Serbii, Rosji, Litwy, Estonii i z Niemiec - przyjadą z goście z Affing (Bawaria) i Wiek (Rugia).
Z kolei w ramach Dni Łobza sobotnie discopolowe gwiazdy wieczoru to: After Party, Long & Junior, Mario Bischin. Program poprowadzi radio Eska. W niedzielę koncert – Krzysztofa Krawczyka. Porządku publicznego będzie pilnować m.in. policja konna ze Szczecina. MM
Komentarze
Komentarzy: 3
2017.05.25 15.17.04
~Ja
Szanowni naród łobeski chce czegoś fajnego ze wskazaniem na Zenka Martyniuka i zespół Akcent. Panie Burmistrzu tego chcemy!!!!!!!
2017.05.17 10.05.48
~Rafał
Łobez i tak działa prężnie w porównaniu z innymi powiatami w naszym regionie. Tradycyjnie już najgorszymi powiatami są: Gryfice, Świdwin, Drawsko. Lenistwo i marazm urzędników w tych powiatach bije wszelkie normy.
2017.05.12 20.53.58
~123
Próba mikrofonu ...
Komentarzy: 3