Polityka cookies
Ta strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz utrzymania sesji użytkownika po zalogowaniu. więcej informacji
Login
Hasło
 
 

Aktualności » Łobez.

Data publikacji: 2017.05.10 12.28.38
Mimo chłodnych majowych dni nie brakuje miłośników spacerów i sportów korzystających z parku leśnego i ścieżek prowadzących nad Jezioro Dybrzno. Mieszkańcy Łobza mają okazję widzieć postępujące prace na tzw. patelni. Do 6. czerwca pierwszy etap prac ma zostać zakończony.

Park leśny za cmentarzem komunalnym wciąż jest najbardziej magicznym, spokojnym miejscem w Łobzie, ulubionym celem spacerów i spotkań rodzinnych. Mieszkańcy miasta pamiętają spacery w tamto miejsce od swoich najmłodszych lat, wyprawy na poziomki, maliny a zimową porą - zjazdy na sankach. Tam odbywały się nie tylko spacery rodzinne, ale i było to miejsce spotkań zakochanych par. Teren wciąż budzi sympatię, dlatego przygotowywane jest pod rekreację. Na tzw. patelni w przyszłości planowane są koncerty gitarowe, jazzowe, bluesowe. Ma być to miejsce, do którego będzie można przyjść z kocami i koszami i urządzać pikniki, koncerty, spotkania, ogniska. Obecnie odbywają się tam zawody MTB oraz zawody rowerowe dla dzieci.
- Najprawdopodobniej już do 9 czerwca powstaną tam dwie wiaty, jest już wykonane miejsce na ognisko. Jeśli uda się, to wykonamy jeszcze wiatę dla zespołu przy samej patelni. Będzie to kompleksowe miejsce naszych spotkań. Pracuje tam cały czas CIS, finansuje gmina. Teren patelni zostanie oświetlony. Oficjalne otwarcie będzie w czerwcu, w czerwcu też odbędzie się zjazd absolwentów; część tego zjazdu będzie właśnie na patelni jako spotkanie przy ognisku. Na razie nie ma jeszcze oświetlenia, ale będzie agregat – powiedział burmistrz Łobza Piotr Ćwikła.
Zagospodarowana ma zostać również strzelnica znajdująca się w tym kompleksie. Docelowo ma powstać tam asfaltowy tor z muldami pod kątem deskorolkarzy, rolkarzy i rowerzystów. Zadanie ma zostać wykonane w ramach projektu, który gmina składa do Ministerstwa Dziedzictwa i Kultury Narodowej. Ma to być kompleks dla rekreacji i wypoczynku.
- U nas niestety dzieci i młodzież nie mają gdzie jeździć na rolkach. Tam nie ma żadnego niebezpieczeństwa, teren jest duży – obejmuje 2 tys. m. k.w., jest na uboczu. Jest to idealne miejsce. Rozmawiałem już z firmą, która zrobi nam wstępny projekt – dodał burmistrz Łobza Piotr Ćwikła.
W ramach tego samego wniosku mają zostać wykonane prace na samym Wzgórzu Rolanda. Tutaj zostaną wykonane ścieżki, schody, poręcze, wizurki, które pozwolą na obserwowanie miasta.
Jest jeszcze tor saneczkowy, ale z nim gmina na razie wstrzymuje się ze względu na koszty.
Ale to nie wszystkie zamierzenia dotyczące Wzgórza Rolanda. W przyszłości burmistrz Łobza chciałby postawić na szczycie wieżę widokową, sięgającą powyżej drzew. Umożliwiałaby podziwianie krajobrazu z tego miejsca. W naszym regionie jak dotychczas takiej wieży jeszcze nie ma. Planowana jest bodajże w gminie Węgorzyno.         MM
Obrazek 1 z 1
Komentarze
Komentarzy: 0
Komentarzy: 0