Polityka cookies
Ta strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz utrzymania sesji użytkownika po zalogowaniu. więcej informacji
Login
Hasło
 
 

Aktualności » Łobez-Powiat

Data publikacji: 2017.04.12 14.28.09
W miniona sobotę i niedzielę 8 i 9 kwietnia w Łobzie zrobiło się kolorowo i egzotycznie a to za sprawą Łobeskiej Baby Wielkanocnej.
Tradycyjnie już jarmark wielkanocny cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko ze względu na moc konkursów, ale przede wszystkim liczbę wystawienników, od których można było nabyć wiele cudnych wyrobów związanych ze świętami Wielkiej Nocy ale nie tylko. ŁBW towarzyszył przegląd zespołów w ramach Międzynarodowego Wielkanocnego Spotkania z Folklorem, podczas którego gwiazdą byli goście z Republiki Tuwy.

W Niedzielę Palmową jarmark rozpoczął się mszą świętą w Kościele pw. NSPJ w Łobzie oraz barwnym korowodem palm.

Wyniki
 „SUPER BABA”

Miejsce I – Agnieszka Drapikowska z Grzęzna za „Babkę pomarańczową z marchewką” Nagroda Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego (sprzęt AGD o wartości 600 zł) + Nagroda Dyrektora ARIMR ze Szczecina
Miejsce II – Świetlica Unimie za „Babę na Zielonej Łące” Nagroda Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego Nowamyl S.A. (sprzęt AGD o wartości 400 zł)
Miejsce III – Kamila Bryczkowska – Łań za „Babę Jabłkową” Nagroda Dyrektora Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach(sprzęt AGD o wartości 300 zł)

II. KATEGORIA: WYPIEKI WIELKANOCNE:
Miejsce I – Teresa Cwynar za Babeczki Marchewkowe, Nagroda Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego (sprzęt AGD o wartości 600 zł)
Miejsce II – Rada Osiedla w Łobzie za Ciasto ze Szpinakiem, Nagroda Prezesa Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej (sprzęt AGD o wartości 400 zł)
Miejsce III – Florczyk Jan z Wrześna za tort Wielkanocny, Nagroda Prezesa SEC Łobez sp. z o.o. (sprzęt AGD o wartości 300 zł)
Komisja oceniająca kategorie POTRAWY WIELKANOCNE oraz NAPOJE w składzie:

III. KATEGORIA POTRAWY WIELKANOCNE:
Miejsce I – Jagoda Grębowska z Mielna, Nagroda Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego (Sprzęt AGD o wartości 500 zł)
Miejsce II – PASZTET Z JAJKIEM – Anna Sołonyna z Iglic, Nagroda Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego (Sprzęt AGD o wartości 400 zł)
Miejsce III – BABSKI ZAWIJAS – Jagoda Grębowska z Mielna, Nagroda Starosty Łobeskiego (Sprzęt AGD o wartości 300 zł)

IV. KATEGORIA NAPOJE:
Miejsce I – RABARBAR – Tomasz Gręda z Bienic, Nagroda Starosty Łobeskiego (Sprzęt AGD o wartości 500 zł)
Miejsce II –JEŻYNÓWKA – Bożena Biernat ze Starogardu, Nagroda Starosty Łobeskiego (Sprzęt AGD o wartości 400 zł)
Miejsce III – CHABERÓWKA – Ewa Olejnik z Worowa, Nagroda Dyrektora Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach (Sprzęt AGD o wartości 300 zł)

V. KATEGORIA: OZDOBY
Miejsce I – Ozdoba „Wielkanoc w koszyku” – Olga Jurkiewicz z Witoszyna, Nagroda Starosty Łobeskiego (Sprzęt AGD o wartości 500 zł)
Miejsce II – „Ozdoba Wielkanocna” – Małgorzata Dąbrowska z Runowa Pom. Nagroda Starosty Łobeskiego(Sprzęt AGD o wartości 400 zł)
Miejsce III – „Ozdoba Wielkanocna” – Alicja Staszczyk - Gryficki Dom Kultury, Nagroda Prezesa Szczecińskiej Centrali Nasiennej (Sprzęt AGD o wartości 300 zł).

VI. KATEGORIA: PISANKI
Miejsce I –Koło Gospodyń w Zajezierzu za DRAPANKĘ Nagroda STAROSTY ŁOBESKIEGO (Sprzęt AGD o wartości 500 zł)
Miejsce II – Koło Gospodyń w Zajezierzu za PISANKĘ Nagroda STAROSTY ŁOBESKIEGO (Sprzęt AGD o wartości 400 zł)
Miejsce III – Małgorzata Trabszo z Łobza za PISANKĘ, Nagroda STAROSTY ŁOBESKIEGO (Sprzęt AGD o wartości na 300 zł)

VII. KATEGORIA PALMY:
Miejsce I – Wojnarowski Roman z Połchowa, Nagroda Starosty Łobeskiego (Sprzęt AGD o wartości 500 zł)
Miejsce II – Świetlica Wiejska w Bełcznie, Nagroda Starosty Łobeskiego (Sprzęt AGD o wartości 400 zł)
Miejsce III – Świetlica Karwowo – Andżelika Iwaszko, Nagroda Starosty Łobeskiego (Sprzęt AGD o wartości 300 zł),
Nagroda specjalna Muzeum Narodowego w Szczecinie - Marta Pawlak z Unimia.

VIII. KATEGORIA: WIELKANOCNE STOISKA GMINNE
Nagrodę za najciekawsze stoisko wystawiennicze otrzymała gmina Dobra - Nagroda Starosty Łobeskiego (bon na kwotę 500 zł).            
op
Obrazek 114 z 114
Komentarze
Komentarzy: 0
Komentarzy: 0